Jezici

Ocjena: / 0
LošeOdlično

P2250014

Ovaj projekat je namjenjen učenicima i učenicama koji pohađaju pete i šeste razrede osnovnih škola. Liga za učenike-ce u sportskim igrama je nastala kao izraz višegodišnje potrebe da se takmičenja za školsku populaciju organizuju u formatu lige. Stoga, u ovoj godini namjeravamo pokrenuti u vidu pilot projekta, odbojkašku školsku ligu za učenike i učenice petih i šestih razreda. Popularnost odbojke, posebno kod djece, i njena zastupljenost u nastavnim i van-nastavnim aktivnostima, te nepostojanje sličnog takmičarskog programa za djecu u ovom sportu predstavljaju garanciju uspjeha ovog projekta. Posebna vrijednost Lige mladih nada predstavlja činjenica da su učesnici nalaze u uzrasnom periodu u kojem se preporučuje uključivanje djece u organizovano bavljenje sportom, posebno sportskim igrama. To je dugo iščekivan i višestruko značajan projekat, kojim bi se po prvi puta školska sportska takmičenja u Tuzli održavala kroz kontinuirani sistem, što, proizvodi mnogo značajnije sportske i odgojne efekte. Program će biti realiziran u dvije konkurencije, muškoj i ženskoj. U svakoj od njih planirano je učešće po deset najboljih odbojkaških ekipa iz Tuzle, koje će se takmičiti po jednokružnom bod sistemu. Škole učesnice Lige će biti selektirane na osnovu rezultata koje su na Općinskim prvenstvima u odbojci postizale u posljednjih nekoliko godina. Planirano je odigravanje 90 utakmica, po 45 u svakoj od kategorija. Budući da odbojkaške ekipe broje 10 do 15 članova, predviđa se da će oko 250 takmičara i takmičarki uzeti učešće u ovom projektu. Realizacija Lige mladih nada u obje konkurencije je planirana za period septembar - oktobar 2014. godine. Takmičenja će se realizirati u maloj dvorani SKPC „Mejdan", koja ispunjava sve potrebne uslove za organizaciju vrhunske sportske predstave i raspolaže sa oko 1.200 sjedećih mjesta za posjetitelje. Po svim pokazateljima Liga mladih nada ima potencijal da obezbjedi značajnu posjetu, budući da je moguće realizirati organizovan dolazak učenika, kod kojih postoji veliko interesovanje „da vide svoje drugove iz klupa na djelu", a to ujedno predstavlja i priliku za promociju bavljenja sportom i drugih pozitivnih društvenih vrijednosti. Stoga Sportski savez namjerava ovaj takmičarski program učini što atraktivnijim, kako za učesnike tako i za posjetitelje, kroz nastupe školskih plesnih grupa, u pauzama između setova i utakmica, kroz nagradne igre za posjetitelje itd. Liga mladih nada će biti medijski kontinuirano praćena kroz Press konferencije, redovne sedmične rezultatske izvještaje, nastupe i intervjue odgovornih osoba iz Saveza, kao i učesnika u okviru elektronskih i pisanih medija koji prepoznaju značaj dječijeg i omladinskog sporta.

sponzorii donatori